Ostalo

Hrvatska preko Rumunije do druge runde EP-a

Rukometna reprezentacija Hrvatske je pobijedila Rumuniju u trećem kolu Evropskog prvenstva rezultatom 31:25, te je kao prvoplasirana selekcija prošla u drugi krug iz grupe B.

Arhiva

Rumuni su pružali dobar otpor tokom prvog poluvremena, te se izabranici Gorana Perkovca nisu mogli odvojiti na više od tri gola razlike, koliko je bilo u tri navrata.

U sami finiš prvog poluvremena Rumuni su ušli s neriješenim rezultatom (12:12), no Hrvati su u posljednje dvije minute napravili seriju 4:0, te su na odmor otišli s prednošću od 16:12, prenosi SC Sport.

U drugom poluvremenu Hrvati su rutinski sačuvali prednost i upisali pobjedu kojom su ovjerili prolazak dalje.

Hrvatsku je do pobjede vodio sjajni Luka Lovre Klarica koji je susret završio sa čak sedam pogodaka.