Ostalo

Čudesna igra Hrvatske, Vatreni potpuno razbili nemoćne Špance

Večeras su na Evropskom prvenstvu za rukometaše derbi susret odigrali stari rivali, selekcije Hrvatske i Španije, a meč je završen pobjedom Hrvata rezultatom 39:29.

Rukometaši Gorana Perkovca nisu bolje mogli početi, poveli su sa 4:1, a selektor Španije Rivera je tražio time out. Hrvati su sjajno otvorili meč sa dobrom odbranom i raznovrsnim napadom. Španski izbornik Rivera je u 13 minuta dva puta tražio minutu odmora. U 18. minuti Španija smanjuje na minus pet nakon prvog sedmerca Gomeza Aballa.

Nešto kasnije Crvena furija smanjuje rezultat na 8:12. Ruke su bile već u zraku, ali veteran Canellas je uspio prevariti Ivića udarcem s devet metara. Poslije četiri minute posta Šoštarić pogađa za Hrvatsku.

U finišu prvog dijela Španci su prepolovili prednost Vatrenih i golom Garciandija smanjili na 10:13. Do kraja poluvremena igralo se gol za gol, a Španiju je većeg zaostatka spasio upravo Garciandija.

Sve je funkcionisalo onako kako je selektor Hrvatske zamislio u prvom dijelu te su na odmor otišli sa četiri gola prednosti 14:18.

Riverin plan pao je u vodu u uvodnih par minuta budući da su Vatreni napravili seriju od 4:0. Na nivou je bio i golman Matej Mandić koji je u drugom dijeli zabilježio tri odbrane. Hrvati su poveli sa devet golova prednosti što je bio najveći zaostatak Španije u susretu.

Vatreni su se poigravali sa evropskim viceprvacima, a u jednom trenutku u finišu meča je razlika iznosila čak 11 golova. Na kraju zaslužena pobjeda Hrvatske i prvi bodovi na ovom Evropskom prvenstvu te osveta za bolan poraz u finalu 2020. godine.

Hrvatska u narednoj rundi igra protiv Austrije dok će Španci odmjeriti snage protiv Rumunije, piše N1.