Ostalo

Marko Panić: Pojedinci treba da se zapitaju da li su rukometaši ili prolaznici!

Nije se proslavila rukometna reprezentacija BiH na Evropskom prvenstvu.

Zmajevi će na istorijsku pobjedu na ovom takmičenju morati da sačekaju neku drugu priliku, a jedan od najboljih igrača, Marko Panić u razgovoru za Srpskainfo istakao je da pojedinci treba da se zapitaju kako se odnose prema dresu reprezentacije.

Izabranici Irfana Smajlagića upisali su tri poraza od Švedske, Holandije i Gruzije i tako se oprostili od takmičenja, koje se ove godine održava u Njemačkoj.

Bio je ovo treći nastup reprezentacije BiH na evropskim prvenstvima, očekivalo se da bi Zmajevi mogli da dođu do prve, istorijske pobjede na ovom prestižnom takmičenju, a čini se da je Gruzija bila baš protivnik po mjeri.

Ipak još jednom je razočarala BiH, a iskusni desni bek Monpeljea i jedan od najboljih igrača ove reprezentacije rekao je da se olako dolazi do reprezentativnog dresa, te da bi pojedinci trebali da se zapitaju da li su rukometaši ili prolaznici.

Imali smo “Jelou Kup” i prvenstvo, izgubili smo svih šest utakmica, ali izgleda da je to naša realnost. Gruzija je sigurno bila protivnik ispod našeg nivoa. Olako se ulazi u reprezentaciju. Momci treba da se zapitaju da li su rukometaši ili prolaznici. Tu ima par momaka kojima rukomet nije na prvom mjestu, a nose reprezentativni dres i ja to ne mogu da prihvatim. Ipak ja ne mogu nikoga da krivim za ovakav rezultat jer je to najbolje što trenutno imamo, ali to očigledno nije dovoljno za dobar rezultat – počeo je Panić za Srpskainfo.

Spekulisalo se o nesuglasicama između golmana Benjamina Burića i trenera Irfana Smajlagića nakon poraza od Holandije, ali Panić ističe da je sve bilo baš onako kako treba da bude, te da je atmosfera u ekipi bila na dobrom nivou.

– Atmosfera je bila normalna i nije bilo nikakvih problema. Protiv Švedske smo odigrali relativno dobru utakmicu, gdje smo pokazali jako dobru odbranu i mislili smo da na osnovu toga u narednim utakmicama možemo napraviti rezultat. Nakon tog poraza od Holanđana znali smo da nema previše vremena za razmišljanje i da se moramo brzo konsolidovati kako bismo spremno ušli u meč sa Gruzijom – rekao je 32-godišnji bombarder.

U posljednjem kolu BiH je imala dodatni motiv, a to je prva pobjeda na evropskim prvenstvima i bilo je za očekivati da trijumfuju. Zmajevi su jako dobro ušli u meč, dominirali su na parketu u prvih 15 minuta i napravili prednost od 8:2, ali je do kraja poluvremena uslijedio veliki pad, pa se na pauzu otišlo neriješenim rezultatom 9:9. Ni u drugom poluvremenu izabranici Irfana Smajlagića nisu iskoristili svoje šanse, pa je Gruzija pomalo neočekivano došla do trijumfa. Marko Panić je bio najbolji strijelac Zmajeva sa sedam golova.

– Imperativ pobjede uvijek postoji u sportu i to je tako. Da je raspored bio drugačiji i da smo možda sa Gruzijom igrali prvu utakmicu, uvjeren sam da bismo slavili, jer smatram da smo realno bolji protivnik od njih. Ipak, imali smo previše oscilacija u igri previše padova koji su trajali i po 15 minuta i u napadu i u odbrani, a u modernom rukometu to je nedopustivo. Falilo nam je i znanja i tehnike i taktike, ali mislim da je najviše falilo rukometa – istakao je desni bek Monpeljea.

Bez obzira na sve, Panić ne razmišlja o povlačenju iz reprezentacije.

Ostajem u reprezentaciji naravno, još nisam razmišljao o povlačenju, tako da ću i u budućnosti nositi reprezentativni dres – zaključio je Panić za Srpskainfo.

Iskusnom golgeteru ugovor sa francuskom ekipom ističe na kraju sezone, pa će njegova naredna destinacija biti poljska, gdje će nastupati za ekipu Visle Ploka.