Ostalo

Srbija ispustila pobjedu u posljednjim sekundama protiv velikog favorita

Rukometaši Srbije odigrali su na startu Evropskog prvenstva neriješeno sa Islandom 27:27.

Jasan je bio plan Tonija Đerone. Akcenat prvenstveno stavljen na odbrani, napad uglavnom pozicioni kako bi se ograničile ubitačne kontre Islanđana.

Plan je uglavnom uspijevao u prvom poluvremenu, osim jedne kratke sekvence kada su Islanđani vezali tri gola. Briljirala su oba golmana. Milosavljev je imao osam, a Halgrimson čak 10 odbrana u prvom poluvremenu, pa je i minimalno vodstvo Islanda 11:10 bio logičan epilog prvih pola sata igre.

Mnogo bolja igra Srbije u napadu u prvih 15 minuta drugog poluvremena. Došlo je do preokreta i serijom 5-2 Orlovi su poveli 15:13. A i Milosavljev je odbranio i drugi penal u tom periodu, Islanđani su promašili još jedan.

Uspješno su Orlovi odolijevali naletima Islanđana i držali tu prednost od dva gola sve do samog finiša. Posebno su velike uloge u napadu imali Dragan Pešmalbek i Petar Đorđić, koji je pogađao iz polja kada je bilo najpotrebnije. Od čega za 27:24 dva minuta prije kraja.

A onda su Orlovi uspjeli to da ispuste i da prime tri gola do kraja, od čega dva za samo pola minuta i na kraju je Island uspio da dođe do zlata vrijednog boda.

Srbija naredni meč igra u nedjelju, kada se sastaje sa Mađarskom, piše N1.