Sarajevo nastavilo s pobjedama u Sloveniji, "pala" i Škendija

FK Sarajevo je danas u okviru priprema za narednu sezonu odigralo utakmicu protiv ekipe Škendije i slavilo na kraju sa 2:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Kyeremeh je imao priliku u desetoj minuti, ali je napravio faul u napadu.

Samo dva minuta poslije Sarajevo dolazi do prednosti, nakon lijepe akcije Avramovski je pogodio za 1:0.

Ziljkić je pogodio stativu u 20. minuti, imao je i Trako dobru priliku nekoliko minuta poslije, ali promjene rezultat nije bilo.

Propuštene prilike tima iz Sjeverne Makedonije, Bordo tim kažnjava u 42. minuti. Sjajnu akciju je na kraju realizovao Ziljkić, što je na kraju i bio konačni rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog dijela dobra prilika za Bordo tim, Avramovski je uposlio Oliveiru čiji je udarac odbranio golom gostujućeg tima.

Varešanović je u 60. minuti promjenio dosta igrača, a u tim je ušao i Adalberto Penaranda, veliko pojačanje Bordo tima.

Do promjene rezultata nije došlo do kraja meča, pa je na kraju Sarajevo slavio sa 2:0.

Ovo je za tim sa Koševa bila druga pobjeda na pripremama, jer su prije tri dana savladali ekipu Petrolul sa čak 5:0, prenio je SC Sport.

Sarajevo je meč počelo u sastavu: Šahinović, Duraković, Trako, Zeljković, Vrančić, Oliveira, Kyeremerh, Beganović, Soldo, Avramovski i Ziljkić.