Mladi reprezentativci poraženi u Sloveniji, kraj nadanja nastupu na Evropskom prvenstvu

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine u Murskoj Soboti protiv Slovenije igra svoju petu utakmicu grupe H u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a nakon prvih 45. minuta domaćin ima prednost od 3:0.

Selektori Milenko Ačimovič i Igor Janković su u ovaj susret ušli sa sljedećim sastavima

SLOVENIJA: Turk, Ilenič, Ratnik, Kuzmič, Milić, Sešlar, Zeljković, Begić, Ostrc, Gradišar, T. Cipot.

BiH: Šahinović, Omerović, Šušić, Muharemović, Mujkić, Stajić, Karić, Vuković, Šakota, Kulašin, Bristrić.

Reprezentacija BiH je u ovaj susret ušla kao četvroplasirana reprezentacija u grupi sa svega tri boda iz četiri odigrane utakmice, Slovenci su bili prvoplasirani sa devet bodova.

Međusobni omjer današnjih suparnika bio je izjednačen, obje reprezentacije su ostvarile po jednu pobjedu u ranijim susretima, BiH je slavila u prijateljskoj utakmici, a Slovenija u septembru prošle godine u prvom susretu grupne faze kvalifikacija za EURO, piše Sport Centar.

Prvih dvadeset minuta prošlo je bez izglednih prilika tačnije bez ijednog udarca.

U 31. minuti domaćini iz prve prave prilike dolaze u vodstvo, strijelac za reprezentaciju Slovenije bio je Tio Cipot koji igra za italijansku Speziu. Asistent Cipotu za vodeći pogodak bio je Nejs Gradišar igrač Fehervara.

Sedam minuta kasnije domaćin je udvostručio prednost, strijelac drugog gola za Sloveniju bio je Adrian Zeljković igrač Spartaka iz Trnave, a asistent mu je bio Svit Sešlar koji nastupa za Eyupspor.

Do kraja poluvremena Slovenija je imala jedanaesterac, ali je Muhamed Šahinović odbranio udarac Sešlara.

Početak drugog poluvremena bio je kao iz noćnih mora za sve navijače Bosne i Hercegovine. Tarik Muharemović, defanzivac mlade ekipe Juventusa u 49. minuti dobija drugi žuti karton i tako BiH ostaje sa igračem manje u nastavku susreta.

Domaći igrači su do kraja utakmice samo ‘odrađivali posao’, a u samoj završnici uspjeli su povećati svoju prednost na 3:0. Gol u sudijskoj nadoknadi postigao je Jošt Pišek igrač Domžala.

Slovenija nakon još jedne pobjede ostaje na prvom mjestu sa tri boda i utakmicom više od Francuske, a Bosna i Hercegovina će ostati na četvrtom mjestu sa tri boda, dva više i utakmicom više od posljednjeg Kipra.