Ostalo

EURO 2024: Slovenija ostvarila veliku pobjedu protiv Norveške

Utakmicama trećeg kola večeras je okončano nadmetanje u grupama “D“, “E“ i “F“ na Evropskom prvenstvu za rukometaše koje se igra u Njemačkoj, javlja Anadolu.

Rukometna reprezentacija Slovenija ostvarila je veliku pobjedu protiv Norveške rezultatom 28:27. Time su Slovenci osvojili prvo mjesto u grupi “D“, ali će i prenijeti dva boda u drugi krug takmičenja, dok će Norvežani biti bez bodova.

Švedska je u grupi “E“ u direktnoj borbi za prvo mjesto savladala Holandiju sa tijesnih 29:28. Tako će Šveđani u drugi krug s dva boda, a Holanđani bez bodova.

Danska je u grupi “F“ odigrala još jednu fenomenalnu utakmicu i još jednom potvrdila zašto je jedan od najvećih favorita EURO 2024. Ovoga puta su sa 37:27 savladali Portugal i u drugi krug idu sa dva boda. Portugalci su zauzeli drugo mjesto u grupi “F“, ali će u drugu fazu takmičenja bez bodova.

Upravo će dvije prvoplasirane selekcije iz ove tri grupe u drugoj fazi formirati novu grupu II.