Ostalo

Fenomenalna Slovenija nanijela Danskoj prvi poraz na Evropskom prvenstvu

U meču posljednjeg kola Grupe 2 glavne runde Evropskog šampionata u Njemačkoj, Slovenija je pobijedila Dansku 28:25.

Nije mnogo Slovencima ova pobjeda značila sa takmičarskog aspekta. Uspjeli su da se domognu trećeg mjesta i obezbijede utakmicu za peto mjesto, ali niti su uspjeli da se dokopaju polufinala, a još nisu obezbijedili plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre i to ne zavisi od njih u ovom trenutku.

Ipak, pobjeda nad, možda i najjačom svjetskom reprezentacijom današnjice, sama po sebi ogromna je satisfakcija.

Ekipa Uroša Zormana potpuno je zaslužila trijumf protiv ekipe koja je do sada imala maksimalan učinak i obezbijedila polufinale.

Vodila je od samog starta, imala i +3 na poluvremenu – 17:14. Imala je samo jedan slab period i tada je Danska došla do preokreta. Napravili su Danci u prvih 10 minuta drugog dela seriju 6-1 i poveli 20:18. Ipak, Slovenija se digla sa dva gola, uspjela da zadrži koncentraciju i na kraju u završnici slomi velikog favorita.

Kod pobjednika najefikasniji Kristijan Horzen sa šest golova, dok je jedan manje postigao Aleks Vlah. Na drugoj strani po šest golova postigli su Kirkelokke i Jorgensen, prenosi N1.