Ostalo

Švedska se žalila EHF-u zbog neregularnog gola kojim je Francuska ušla u finale EP-a

Jednu nevjerovatnu utakmicu odigrale su Švedska i Francuska u polufinalu Eura. Francuzi su slavili nakon produžetaka 34:30.

Francuska je u prvom poluvremenu imala i sedam razlike prednosti (13:6), na odmor se otišlo s golemih 17:11 za Tricolore, no Šveđani su u nastavku na krilima nevjerojatnog golmana Andreasa Palicke kreirali neviđen preokret i u zadnju minutu ušli s 27:25.

Francuzi su najprije smanjili, a onda je Gottfridsson napravio korake. Francuska je s istekom vremena dobila faul s više od deset metara, a Elohim Prandi je uspio napraviti nemoguće – zabio je pokraj zida pod gredu za produžetke.

Taj gol je dotukao Šveđane i u produžecima nisu imali snage za novi preokret. Ipak, iako je gol Prandija bio spektakularan, isto tako je bio i – neregularan.

Rukometna pravila kažu sljedeće: Igrač koji izvodi slobodni udarac jednom nogom mora neprestano dodirivati tlo sve dok ne izbaci loptu iz ruke, dok drugom nogom može raditi što hoće. No igrač ne može mijenjati nogu koja mu je stajaća. Ako je podignuo desnu nogu s tla, ne može ponovo stati na nju i podići lijevu.

A upravo to je napravio Prandi. Kako se može vidjeti i na videozapisu, Prandi je nakratko podignuo desnu nogu, a onda ju je spustio na tlo, odrazio se u desno i dignuo lijevu nogu visoku u zrak. Lopta je spektakularno ušla u mrežu, no makedonski sudački par Slave Nikolov i Gjorgji Načevski morao je reagirati i poništiti pogodak.

Šveđani su se očekivano žalili i EHF je na svojim službenim kanalima potvrdio da je primio žalbu, da je postupak u tijeku i da će javnost biti vrlo brzo obaviještena o odluci krovne kuće europskog rukometa, prenosi Index.