Ostalo

Francuska preokretom pobijedila fenomenalnu Austriju za polufinale Eura

Austrija ovim porazom i dalje nije izgubila sve šanse za plasman među najbolja četiri, ali morat će joj se poklopiti dosta toga.

Rukometna reprezentacija Francuske opravdala je ulogu velikog favorita protiv senzacije Eura Austrije i pobjedom 33:28 kolo prije kraja drugog kruga se plasirala u polufinale.

Austrija ovim porazom i dalje nije izgubila sve šanse za plasman među najbolja četiri, ali morat će joj se poklopiti dosta toga. Za ambicije Austrije će biti važan rezultat večerašnje utakmice između Njemačke i Mađarske te zadnjeg kola u kojem igra protiv Islanda.

Ekipa Aleša Pajoviča se sjajno držala čitavu utakmicu. Nakon prvih pola sata na odmor se otišlo s prednošću Austrije 16:15. Kod 20:20 Francuska se serijom 2:0 odvojila na +2, no ni tada se Austrija nije predavala.

U 45. minuti se vratila na samo -1, no na ulazu u zadnjih 10 minuta olimpijski prvaci ipak lome otpor i odlaze na +3 (28:25).

Austrijanci su pokušavali, tražili su priključak, no Francuska je ipalk bila prejaka. Pet minuta prije kraja otišla je na novih +3 (29:26), pa onda i na +4 i tu je susret bio odlučen. Austrijanci više nisu imali snage preokret.

Francusku su do pobjede predvodili Dika Mem i Ludovic Fabregas s po sedam odbrana, dok je Samir Bellahcene imao 15 odbrana. U austrijskim redovima najefikasniji su bili Nikola Bylik i Lukas Hutecek s po šest golova.