U Bayernu se ne mogu pomiriti sa eliminacijom, Muller: "Sudija nije pogledao snimak, čudno..."

Real Madrid je u revanš utakmici polufinala Lige prvaka pobijedio Bayern 2:1 i s ukupnih 4:3 prošao u finale u kojem ga 1. juna na Wembleyu čeka Borussia Dortmund.

Bayern je poveo čudesnim golom Alphonsa Daviesa u 68. minuti, a Real je okrenuo golovima Joselua u 88. i 91. minuti.

Na kraju se igralo čak 15 minuta nadoknade. U posljednjim sekundama De Ligt je zabio nakon dodavanja Thomasa Mullera, ali je linijski sudija u vrlo tijesnoj situaciji ranije digao ofsajd.

Protokol propisuje da linijski sudac ovakvu situaciju pusti do kraja pa da se onda, ako padne pogodak, naknadno uz pomoć VAR-a utvrdi je li bilo nedozvoljene pozicije. Sudija Szymon Marciniak ovdje to nije učinio pa su stoga igrači Bayerna, ali i trener Thomas Tuchel potpuno izgubili živce, prenosi ArenaSport.

Muller se na kraju utakmice oglasio za RMC:

“Marciniak? Nije pogledao snimak. Nije dao sebi priliku da to pogleda. Stvarno je čudno, u takvoj situaciji, zviždati tako brzo. To se često događa ovdje u Madridu. Doživio sam ovo prije nekoliko godina, s dva gola Cristiana Ronalda. Ali to je bilo prije VAR-a.