Posušje razbilo Tuzla City za bijeg iz opasne zone

Sjajno Posušje je na krilima Gabrijela Bobana koji je postigao dva pogotka savladalo Tuzla City i tako pobjeglo iz zone ispadanja.

Posušje je prvo prijetilo na utakmici preko Zvonimira Begića čiji je udarac uhvatio sigurni Fejzić. U petoj minuti Mišić je pronašao Smajalagića koji je izašao jedan na jedan sa Kukić, ali je golman Posušja odbranio pokušaj gostiju.

Boban se našao u šesnaestercu u devetoj minuti međutim sjajnu priliku upropastio je Brković kojeg je lopta pogodila prilikom šuta Bobana.

Brković se sjajno oslobodio svog čuvara u 19. minuti i odlično šutirao, ali je Fejzić na golu Tuzla Cityja bio još bolji i sigurniji, pa nije došlo do promjene rezultata.

Nekoliko minuta poslije Hanuljak je imao priliku nakon kornera, međutim njegov šut je izblokiran, pa su domaći imali novi korner.

Novu priliku Posušje je već imalo u 23. miunuti, kada je Boban pokušao glavom, međutim i ovaj put je Fejzić bio siguran.

Ni u 28. minuti nije bilo promjene rezultata, nakon centaršuta iz prekida Mehidić je pokušao za Tuzla City, njegov šut glavom odlazi pored gola.

Napad na drugoj strani donio je zasluženi gol prednosti za Posušje, Brković je pronašao Bobana u šesnaestercu koji je šutirao i uspio savaldati do tada sjajnog Neveresa Fejzića.

Tuzla City je već u 31. minuti pokušala doći do izjednačenja preko Nukića koji je šutirao, ali nije bio precizan. Posušje je novu šansu imalo preko Brkovića u 40. minuti, međutim bez promjene rezultata.

U 45. minuti velika šansa za domaće jović je šutirao, Fejzić brani, a lopta dolazi do Bobana koji šutirao a Čeliković je rukom spriječio da lopta uđe u gol, sudija je opravdao pokazao na bijelu tačku i poslao Čelikovića u svlačionicu.

Odgovornost je preuzeo sjajni Boban, koji je odlično šutirao i to je bilo 2:0.

Prvu priliku u drugom poluvremenu su imali domaći nakon kornera, kada je Pavlović šutirao čiji je udarac bio izblokiran.

Evidentna je bila brojčana nadmoć domaćih, a i prednost od 2:0, tako da su u drugom poluvremenu igrači Posušja kontrolisali posjed lopte, dok je Tuzla City čekala svoje prilike iz nekih grešaka domaćih.

Iskusni Jović je pokušao u 67. minuti, šutirao sam vrha šesnaesterca međutim veoma loše, odmah na drugoj strani Mišić se našao u šesnaestercu gdje je pronašao Pantelića koji šalje loptu preko gola.

Nastavak utakmice donio je malu kontrolu igra Tuzla City pa su ponovo prijetili preko Pantelića i Mišića, ali gosti nisu uspjeli savladati Brkovića.

U prvoj minuti sudijske nadoknade Posušje je izvelo korner, a Zvonimir Vukoja je postigao sjajna pogodak za 3:0, te važnu pobjedu za izlazak iz zone ispadanja, piše SCsport.ba.