Tuzla City i Sloboda osvojili zlata vrijedne bodove

Nogometaši Tuzla Cityja pobijedili su na stadionu Tušanj u 28. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Posušja rezultatom 2:1 te su tako napravili veliki korak ka opstanku u elitnom rangu bh. nogometa.

Posušje je došlo u rano vodstvo već u osmoj minuti susreta nakon što je mrežu domaćih pogodio Georgijev. Ujedno je 0:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Pola sata prije kraja utakmice Tuzla se vraća u igru golom Hadžića, a samo šest minuta kasnije Mehmedović pogađa za potpuni preokret. Paklene minute Tuzle upotpunio je pet minuta kasnije Kuzmanović koji je pogodio za konačnih 3:1.

U drugoj utakmici danas koja je bila bitna u borbi za opstanak Leotar i Sloboda su podijelili bodove u Trebinju odigravši susret bez pogodaka.

Tuzla je današnjom pobjedom skočila na sedmo mjesto Premijer lige BiH, a Posušje je palo na deveto. Leotar i Sloboda su napredovali na 10. i 11. mjesto te prepustili Igmanu poziciju fenjeraša.

U narednom kolu igra se gradski derbi između Slobode i Tuzla Cityja, Posušje će dočekati Zrinjski, dok Leotar gostuje Slogi Meridian.

Rezultati i strijelci:

Leotar – Sloboda 0:0

Tuzla City – Posušje 3:1 (Hadžić 61′, Mehmedović 67′, Kuzmanović 72′ – Georgijević 8′)