Sarajevo upisalo tri boda protiv Tuzla Cityja

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su minimalnu, ali vrlo vrijednu pobjedu nad Tuzla Cityjem u povratničkom meču na stadionu Asim Ferhatović Hase rezultatom 1:0.

Prvu priliku na meču imao je Musa koji nakon dobrog ubačaja šutira preko gola. Nekoliko minuta kasnije Ziljkić je zaprijetio iz teške situacije, ali golman Fejzić je bio siguran.

U 28. minuti Sarajevo stiže do vodstva. Sjajnu solo akciju u gol je pretovrio Avramovski. Makedonac je šutirao sa vrha kaznenog prostora i pogodio donji desni ugao gola gostiju.

Tuzla City je prvu ozbiljniju situaciju kreirala u 31. minuti kada je Mehmedović oprobao udarac, ali je Dizdarević zaustavio pokušaj. U finišu susreta bordo tim je imao dobru priliku. Ziljkić je probio po lijevoj strani i uposlio Čatakovića koji šutira pored gola.

Građani su dosta ofanzivnije započeli drugi dio susreta, ali je u nekoliko situacija izostala bolja koncentracija u završnici. U 59. minuti zaprijetio je Oliveira sa distance, ali njegov udarac odlazi daleko pored gola.

Prijetili su gosti preko Ivaniadzea i Mehmedovića, ali je u obje situacije na pravom mjestu bio Šerbečić i otklonio opasnost.

Nevjerovatna scena se dogodila u 72. minuti. Šerbečić je pogriješio i dao loptu Panteliću koji u nastavku pronalazi Ivaniadzea, a Gruzijac pogađa mrežu. Međutim, gol nije priznat jer je sudija signalizirao ofsajd poziciju što je izazvalo buru negodovanja u gostujućem taboru. Do kraja su zaprijetili Oliveira i Ziljkić, ali promjene rezultata nije bilo.