Pogledajte gol Oliveire za pobjedu Sarajeva nad Veležom, susret obilježila velika greška sudije (VIDEO)

Ekipa Sarajeva je večeras ostvarila pobjedu nad Veležom u posljednjem susretu petog kola Premijer lige BiH.

Bordo tim je od starta meča na Koševu vršio pritisak na zadnju liniju gostiju.

Mogao je Oliveira već u trećoj minuti dovesti domaćina u vodstvo, ali glavom je u izglednoj šansi šutirao jako loše.

Odličnu priliku imao je Ziljkić u 23. minuti nakon povratnog pasa Durakovića, ali pucao je tik pored stative.

Velež je zamalo kaznio sarajevsku ekipu za promašaje u 38. minuti, kada je silovito šutirao Mlinarić sa velike udaljenosti i pogodio prečku. Minut kasnije desila se sporna situacija kada je Beganovića lopta evidentno pogodila u ruku na gol-liniji, ali sudija Petrović se nije oglasio. Velika greška banjalučkog arbitra.

Mlinarić je ponovo sjajno šutirao iz slobodnog udarca u 44. minuti, Šahinović je skrenuo loptu, koja je nakon toga pogodila prečku.

Sarajevo do prednosti stiže početkom drugog poluvremena. Ziljkić je dodao Oliveiri, Pršeš bio neuspješan u pokušaju da presječe taj pas, a Brazilac zatim rutinski matirao Hadžikića – 1:0.

Gol pogledajte OVDJE

Ubrzo nakon toga mogao je Velež izjednačiti, ali Zvonić je zakasnio da na gol-liniji ugura loptu u mrežu bordo tima nakon izvedenog kornera.

Čatakoviću se ukazala prilika u 70. minuti, ali previše je otišao u stranu nakon istrčane kontre i zatim neprecizno šutirao. Četiri minute kasnije Vrančić je zaprijetio, odbranio je Hadžikić.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao. Vrijedi svakako naglasiti da su u ovoj utakmici za Sarajevo debitovali Juraldžija i Hasić, dok je za Velež ovo bila prva utakmica nakon rastanka s trenerom Nedimom Jusufbegovićem.

Sarajevo – Velež 1:0 (Oliveira 49’)