Vehabović u velikom derbiju srušio ekipu Sarajeva

Šesnaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras je donijelo derbi u Vrapčićima gdje domaća ekipa Veleža dočekala Sarajevo.

U večerašnjem duelu na stadionu Rođeni, fudbaleri Sarajeva ušli su sa trećeg, a Veleža sa četvrtog mjesta, a razlika između njih je bila četiri boda.

Na kraju su slavili Rođeni rezultatom 1:0, a jedini gol djelo je Ede Vehabovića.

Početak meča pripao je Sarajevu, ali u prvoj trećini prvog dijela nismo vidjeli ozbiljnije prilike pred golom Rođenih.

Prvu veliku priliku za Velež bilježimo u 18. minuti. Sjajno je prošao Vehabović, pokušao je uposliti Šikala koji je bio u mat poziciji, ali je Beganović spasio Sarajevo i loptu izbio u korner. U nastavku akcije Hrkač šutira preko gola.

Do kraja prvog dijela bilježimo još nekoliko prilika za domaće. Pokušavali su dva puta Suljić, Oreč i Vehabović, ali promjene rezultata nije bilo. Najzaslužniji za to bio je gostujući golman Šahinović, koji je zaustavio sve što je išlo u okvir gola.

I u nastavku meča Velež je bio konkretniji, a velike probleme gostima je pravio Oreč. Prvo je uposlio Pecu, koji je mlako šutirao, a potom je pronašao Šikala, čiji udarac brani Šahinović.

Ipak, ni golman Sarajeva nije mogao pomoći svome timu u 65. minuti. Nakon ubačaja sa lijeve strane odbrana Bordo tima je spavala, a zaboravljeni Vehabović glavom pogodio za veliko slavlje domaćih.

Do kraja meča Sarajevo je imalo inicijativu i veći posjed lopte, ali bez konkretnih prilika.

Sarajevo je ostalo na trećem, a Velež na četvrtom mjestu Premijer lige BiH, s tim što je sada razlika između ova dva kluba samo jedan bod.