Rožman nakon poraza Sarajeva dao izjavu koja je vjerovatno zbunila i njega samog

Sarajevo je večeras na Pecari u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine poraženo od Širokog Brijega.

Komentar na utakmicu dao je strateg bordo tima Simon Rožman koji je izjavio nešto nevjerovatno.

“Čestitke Širokom na pobjedi. Imali smo 3-4 zicera, pripremali smo se dovoljno da bi mogli odvesti ovu utakmicu u drugi smjer. Napravili smo samo jednu grešku u odbrani i oni su nas kaznili, rekao je Rožman i, a onda dodao nešto nevjerovatno:

“Nema šta. Puno toga dobrog smo pokazali, sami smo bili ispred golmana, a oni nisu imali niti jednu takvu. Kaznili su nas, sutra je novi trening i idemo u nove utakmice, rekao je Rožman.

Dakle, Sarajevo je na teren izašlo sa sastavom koji je, barem tako u rukovodstvu Sarajeva smatraju, mnogo snažniji i skuplji od Širokog. Sarajevo je, istina, pokazalo dopadljivu igru u “prvoj četvrtini” meča, imalo šanse i manjak sreće (možda i znanja), pogađalo stative, i tako dalje…

Ipak, ostaje fakt nakon utakmice da ovaj tim koji je i preskupo plaćen za naše uslove, nije uspio zabiti nijedan pogodak u više od 90 minuta utakmice. I to je ono što se piše. I onda trener nakon utakmice doda kako su puno dobrog pokazali?! Da nije bilo onog više sretnog penala protiv Zrinjskog Sarajevo bi u dva meča imalo omjer 0:2, dakle bez postignutog gola s napadom (Ziljkić, Oliveira, Kyeremeh, Penaranda, Čataković, Hasić) koji prema transfermarktu vrijedi preko 3 miliona eura.

Pitanje je, koga će Uprava bordo tima sada nakon novog poraza otjerati iz igračkog kadra, pošto je to postala tamo praksa nakon svakog kiksa. Možda će Ibričić i kompanija odmah u paketu raskinuti 4-5 ugovora, ili će ipak “stradati” samo nespretni golman Šahinović kojem doduše ovo nije prvi put da ove sezone “zezne” stvar.