Startalo 8. kolo PLBiH: Zbunjeni Šahinović presudio bordo timu na Pecari

Široki Brijeg je i u utakmici protiv Sarajeva u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nastavio niz fenomenalnih rezultata.

Ekipa s Pecare je na katastrofalno pripremljenom domaćem terenu savladala bordo tim sa minimalnih 1:0, a gostima je presudila greška golmana Muhameda Šahinovića kojem ovo nije prvi put da ove sezone griješi.

Jedini gol na meču postigao je Stephen Chinedu, Široki se izdvojio na vrhu tabele, no krenimo od početka, prenosi SC Sport.

Ogromnu priliku je Sarajevo imalo već nakon 20 sekundi igre. Pogriješili su u odbrani Širokog Brijega, Hasić je uzeo loptu Musi i ona je došla do usamljenog Avramovskog, kojeg sjajno zaustavlja golman Tomić. Prijetio je ubrzo i Hasić, ali bezuspješno.

Prva prijetnja domaćina viđena je u 11. minuti. “Ispao” je Beganović i pobjegao mu je Kpan, a na kraju Šahinović brani šut Kuprešaka.

U 18. minuti nova velika šansa za Sarajevo. Duraković je izbio sam pred Tomića, koji je već bio savladan, ali lopta pogađa stativu.

Nevjerovatnoj sebičnosti napadača Širokog Chinedua svjedočili smo u 27. minuti. Imao je potpuno samog Mamića, ali odlučio je driblati i izgubio je loptu. Nevjerovatno…

Nedugo nakon toga Mamića je u izglednoj poziciji blokirao Aničić.

U 38. minuti je na ivici kaznenog prostora pao Chinedu i dosuđen je slobodnjak. Šutirao je Ćavar, a Šahinović sjajno brani taj udarac.

Na startu drugog dijela opet okvir gola spašava domaće. Kuprešak griješi, Oliveira izlazi sam ispred Tomića i šutira, a lopta pogađa stativu.

U 58. minuti je Chinedu pao u kaznenom prostoru, ali je Gigović procijenio da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.

Do pogotka Široki Brijeg stiže u 73. minuti nakon katastrofalne greške golmana Šahinovića. Poklonio je loptu Chineduu, a on ga lobuje za 1:0 i erupciju oduševljenja na Pecari!

Nije Sarajevo u finišu uspjelo stvoriti nijednu stopostotnu priliku, a Bagarić je takvu jednu na drugoj strani propustio u 91. minuti. Šahinović ga je zaustavio u situaciji jedan na jedan.

Ostalo je 1:0, a Široki Brijeg se sa tri boda na vrhu tabele odvojio upravo od Sarajeva, ima tri boda više i utakmicu zaostatka.

Široki Brijeg: T.A.Tomić, Pranjić, Musa, Šaravanja, Capan, Kpan (od 70. Bagarić), Mamić (od 60. Mikolčić), Čavar, Kuprešak (od 81. Šuto), T. Tomić (od 60. Lukić), Chinedu (od 81. Dadić).

Sarajevo: Šahinović, Duraković, Đuričković, Aničić, Beganović, Julardžija, Avramovski (od 62. Kyeremeh), Ziljkić (od 62. Čataković), Hasić (od 74. Anđušić), Mustafić, Oliveira (od 62. Penaranda).