Premijer liga BiH: Široki Brijeg nadigrao Sarajevo na Koševu (FOTO)

Fudbaleri Sarajeva na Stadionu Asim Ferhatović - Hase poraženi su od Širokog Brijega u prvom prvenstvenom meču u proljetnom dijelu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Široki Brijeg zasluženo je slavio rezultatom 1:3.

Arhiva

U prvom poluvremenu golu Širokog Brijega su u više navrata prijetili Penaranda i Hasić, ali nije bilo promjene rezultata.

Najbolju šansu za Široki Brijeg imao je Ćavar u 31. minuti, kada je siguran bio Iliev.

Široki Brijeg do vodstva dolazi na samom otvaranju drugog poluvremena. Strijelac eurogola bio je Lukić u 46. minuti.

Sedam minuta kasnije gosti dolaze do novog pogotka.

Nakon lijepe kontre lopta je došla do Kuprešaka koji šalje loptu iza leđa Ilieva.

Bordo tim je gotovo cijelo drugo poluvrijeme djelovao bezidejno.

Igrači Širokog Brijega su to ponovo kaznilo, a ovaj put se rezervista Mišić u 76. minuti upisao u strijelce.

Utješni pogodak za domaćina postigao je Mustafić majstorskim udarcem u 87. minuti sa preko 20 metara.

Sarajevo ostaje na poziciji broj 4 na tabeli Premijer Lige Bosne i Hercegovine sa 33 boda, Široki je sada šesti sa 25.