Sarajevo na Koševu ubjedljivo savladalo ekipu GOŠK-a

Ovom pobjedom Sarajevo je izbilo na drugo mjesto na tabeli sa 33 boda, devet manje od prvoplasiranog Borca.

Ekipa Sarajeva je na stadionu ‘Asim Ferhatović Hase’ bio bolji od GOŠK-a iz Gabele rezultatom 3:0 golovima Anđušića, Oliveire i Čatakovića.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti kada je Šero šutirao, ali je Rogić odbranio.

Sjajan udarac Radovića u 37. minuti, ali je lopta otišla malo pored stative. U finišu prvog dijela kolosalna šansa za goste. Sjajnu akciju izveli su po desnoj strani, ali Šero sa nekoliko metara nije uspio loptu sprovesti u mrežu.

Otpor gostiju Sarajevo je slomilo u 63. minuti. Hasić je centrirao iz slobodnjaka, Aničić glavom šutirao a Bobić odbranio, lopta se odbila na nogu Anđušića koji je pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

U 79. minuti bilo je 2:0. Pogodio je Brazilac Oliveira nakon sjajne asistencije Hasića.

Sve je bilo riješeno u 84. minuti. Čataković je pobjegao po lijevoj strani i šutirao iskosa, a lopta je završila u mreži gostujućeg gola.

Ovom pobjedom Sarajevo je izbilo na drugo mjesto na tabeli sa 33 boda, devet manje od prvoplasiranog Borca i s bodom više od Zrinjskog i Veleža, s tim da Plemići imaju meč manje.

GOŠK je ostao na 9. mjestu sa 17 bodova.