Ekipa Rožmana odlična prvih 45 minuta: Sarajevo vodi protiv Tuzla Cityja

Na poluvremenu utakmice između Tuzla Cityja i Sarajeva je rezultat 0:2.

Već u trećoj minuti Bordo tim je imao veliku priliku, Avramovski je uposlio Oliveru, koji je sjajno dodao Ziljkiću koji se našao licem u lice sa Fejziće, ali umjesto šuta odlučio je driblati i na kraju je golmana Tuzla Cityja intervenisao.

Samo četiri minute polije Čataković je uposlio Oliveiru koji je također izašao jedan na jedan sa Fejzićem, ali je ponovo golman domaćih izašao kao pobjednik.

Pokušao je Mehanović u 17. minuti iznenadi Šahinovića iz slobodnog udaraca, ali je lopta pogodila samo vanjski dio mreže, piše SCSport.ba

Bordo tim je sjajno otvorio kontra napada, ona je došla na kraju Čatakovića koji je dugo vukao loptu i na kraju šutirao sa nekih dvadesetak metara i matirao Fejzića za vodstvo Sarajeva od 19. minuta igre.

Avramovski je sjajno oduzeo loptu odbrani domaćina i uposlio je Ziljkića, koji se našao u situaciji jedan na jedan sa Fejzić i ovaj put je bio precizan za vodstvo Sarajeva od 0:2 u 25. minuti igre.

U 37. minuti domaći su imali veliku priliku, nakon ubačaja sa lije strane Bihorac je šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Minuti poslije Nukić je uposlio Mehanovića koji je veoma loše šutirao iz dobre pozicije.

Tuzla City je novu priliku imala u 40. minuti, šutirao je Karjašević, a Šerbečić izbio u korner, nakon kojeg je ponovo Bihorac šutirao, a Šahinović odbranio.

U 47. minuti Delimeđac je šutirao sa tridesetak metara, a Šahinović je poslao loptu u korner, nakon kojeg je ponovo šutirao Bihorac, a ovaj put pogodio prečku.