Čataković postigao hat-trick: Sarajevo deklasiralo Tuzla City

Sarajevo u okviru 24. kola WWin lige BiH na Tušnju savladalo Tuzla City sa 1:5.

Bordo tim je u drugoj minuti pokušao preko Beganovića, čiji je šut na kraju izblokiran, samo dvije minute poslije Kyeremeh je šutirao preko gola Tuzla Cityja.

Pokušao je Čataković u 12. minuti, ali nije promjene rezultata, tri minute poslije Kyeremeh je ostavio loptu za Mustafića, ali je njegov šut izblokiran i Sarajevo je izborilo korner, Soldo je nakon ubačaja pokušao, ali je Lolić odbranio.

U 18. minuti sjajno je Kyeremeh uspolio Čatakovića koji nije imao težak posao i savladao je Lolića za vodstvo tima sa Koševa.

Sedam minuta poslije sjajnu priliku su imali domaći, lopta je došla Mehanović, a on umjesto da šutirao, krenuo da dribla i Kyeremeh mu je oduzeo loptu.

Igrao se 28. minut kada je Beganović uposlio Čatakovića, ali je šut napadača Sarajeva završio pored gola.

Tuzla City je došla do izjednačenja u 35. minuti Hadžić je pogodio glavom, ali je njegov gol poništen radi ofsajd pozicije.

U 44. minuti Radović je izveo korner, a Čataković je sjajnim lobom matirao ponovo Lolića i uduplao prednost Sarajeva.

Na otvaranju drugog poluvremena Kyeremeh je imao dobru priliku za Bordom tim, a nakon toga se razvila brz kontra napada, a na kraju je Mehanović sjajno šutirao na vrha šesnaesterca i matirao Ilieva za 1:2 od 48. minute.

U 60. minuti Sarajevo došlo do novog gola, Čataković je sjajno šutirao sa vrha šesnaesterca i matirao Lolića koji se ostao ‘skamenjen’ i pogledom je loptu ispratio u mrežu.

Čataković je u tri meča protiv Tuzla Cityja postigao ukupno šest golova.

Samo četiri minute poslije Bordo tim je imao novu dobru priliku, lopta je došla do Anđušića, ali je sa desetak metara šutirao preko gola.

Sjajan slalom je napravio Julardžija u 72. minuti, a zatim je uposlio Anđušića koji je dobro šutirao, a lopta je završio u korneru.

Upravo taj korner izveo je Duljević povratnik u redove Sarajeva, Anđušić je sjajno šutirao i ponovo zatresao mrežu Tuzla Cityja.

Duljević je oprobao svoj šut u 87. minuti, kada je nakon solo akcije šutirao, ali je na kraju samo izborio korner za svoj tim.

Tri minute poslije tačku na ‘i’ stavio je Eldar Mehmedović, te je tako Sarajevo deklasiralo Tuzla City sa 1:5.

Sarajevo je ovom pobjedom ostalo na petom mjestu sa sada 37 bodova, dok je Tuzla City ostala na 23 osvojena boda.

WWin liga BiH, 24. kolo:

Tuzla City – Sarajevo 1:5 (Mehanović 48’/Čataković 18’, 44’, 60’, Anđušić 74’, Mehmedović 90’)

Stadion: Tušanj (Tuzla) Sudija: Luka Bilbija (Prijedor)

TUZLA CITY: Lolić, Bihorac, Delimeđac, Nukić, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Karjašević, Osmić, Kobiljar, Ćosić

SARAJEVO: Iliev, Buljubašić, Ćataković, Kyremeh, Julardžija, Beganović, Radović, Soldo, Aničić, Đuričković, Mustafić