KONFERENCIJSKA LIGA Senzacija Olympiakosa na Villa Parku, Fiorentina do pobjede u nadoknadi vremena

Olympiakos je večeras priredio prvorazrednu senzaciju pobjedom nad Aston Villom usred Birminghama, u prvom susretu polufinala Konferencijske lige.

Pogocima El Kaabija grčki tim je zaledio publiku na Villa Parku i poveo sa 0:2.

No, golovima Watkinsa na kraju drugog i Diabyja na početku drugog poluvremena engelska ekipa je izjednačila na 2:2 i činilo se da će preuzeti kontrolu nad utakmicom. Ali, druge planove je imao Olympiakos.

El Kaabi je kompletirao hat-trick pogotkom s bijele tačke, a zatim Hezze povećao prednost gostiju na 2:4.

Mogla je Aston Villa smanjiti šest minuta prije kraja, ali Douglas Luiz je pogodio prečku udarcem s bijele tačke. Ostalo je 2:4, revanš meč se igra u Pireju narednog četvrtka, prenosi Arena Sport.

Fiorentina je u drugom polufinalu, na svom terenu, savladala Club Brugge sa 3:2, golovima Sotila, Belottija i Nzole (u nadoknadi). Pogotke za belgijski tim postigli su Vanaken i Thiago.