Fiorentina i Aston Villa nakon produžetaka se plasirali u polufinale Konferencijske lige

U okiru 1/4 finala Konferencijske lige u susrertima koji su počeli u 19:00 sati, igrali su Lille i Aston Villa, te Fiorentina i Viktoria Plzen, plasman dalje su izborili Fiorentina i Aston Villa.

Fiorentina i Aston Villa

Fiorentina je nakon što je u prvoj utakmici odigrala 0:0 sa Viktoriom Plzen, ponovo je isiti rezultat bio nakon regularnih 90. minuta, ipak Italijanska ekipa je nakon 120. ostvarila prednost od 2:0, te se plasirali u 1/2 Konferencijske lige.

Aston Villa je nakon u prvoj utakmici savladala Lille sa 2:1, da bi istim rezultatom Lille sada savladao engleski tim. Nakon 120. minuta ostao je rezultat, te se usljedilo šutanjem penala, a kao pobjednik je izašla ekipa