Dinamo priredio veliku senzaciju i savladao Betis u gostima

Fudbaleri Dinamo Zagreba priredili su veliko iznenađenje i u prvom susretu play-offa Konferencijske lige savladali Real Betis rezultatom 0:1.

Na prvu priliku čekalo se do pete minute. Fekir je šutirao sa nekih 15 metara, ali je Nevistić odbranio njegov udarac.

Dinamo je čekao svoju šansu iz kontra napada, dok su s druge strane veoma dobro parirali protivniku na sredini terena.

U 35. minuti prijetio je Fekir još jednom, ovoga puta iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac odbranio Nevistić.

Najbolju priliku za Dinamo u prvom dijelu imao je Bruno Petković koji odugovlačio sa udarcem, na kraju dodao za Kaneka koji je pokušao predriblati igrače Betisa. Nije to najbolje završilo, Pezzela je izbacio loptu, a veoma dobra prilika za Dinamo otišla u nepovrat.

Dinamo je zaprijetio u drugom dijelu u 68. minuti susreta. Šutirao je Bulat s 25 metara, ali je lopta otišla tik pored stative.

Pet minuta kasnije prijetio je i Baturina, ali je Silva odbranio njegov udarac. Tražili su igrači Dinama nakon tog napada igranje rukom u protivničkom šesnaestercu, a nakon provjere VAR-a i dobili kazneni udarac.

Odgovornost je preuzeo Bruno Petković koji je sigurnim udarcem matirao protivničkog golmana.

Prijetio je Riad u 84. minuti nakon jednog kornera Betisa. Šutirao sjajno glavom, ali je Nevistić na fenomenalan način intervenisao i izbacio loptu u korner.

Pokušavao je Betis do kraja susreta poravnati rezultat, ali u tome nisu uspjeli pa će Dinamo u Zagreb odnijeti minimalnu prednost.

Revanš meč ovih timova na rasporedu je za sedam dana na Maksimiru, prenosi N1.