Posušje i GOŠK završili meč najnepopularnijim rezultatom 0:0

Posušje je večeras dočekalo GOŠK u susretu 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a meč je okončan bez golova, rezultatom 0:0.

Još prije početka meča u Posušju, bilo je jasno da će sam ritam utakmice u velikoj mjeri diktirati vremenske (ne)prilike, a tako je i bilo. Domaćin je bio nešto bolji i motivisaniji u želji da dođe do pobjede, ali teški vremenski uslovi limitirali su ga u nastojanjima da razvije kvalitetniju igru prema naprijed.

Nakon nekoliko polušansi sa obje strane, prvu šansu za goste imao je Čoko koji je šutirao sa distance, ali nije njegov udarac zabrinuo domaće. S druge strane, Posušje je nastojalo zaprijetiti iz pozicionih napada, ali išlo je to teško, a u dvije solidne situacije našao se bočni igrač Luka Lučić. Prvo je centrirao, ali je odbrana dobro riješila tu situaciju, da bi u 36. minuti i šutirao sa distance, ali visoko preko gola.

U drugom dijelu, Posušje kreće još odlučnije ka golu gostiju, a golman Vasilj ističe se u nekoliko navrata jako dobrim intervencijama. Dva puta je jako opasno šutirao Brazilac Erick, ali oba puta Vasilj je bio na visini zadatka. Erick ni iz trećeg kvalitetnog pokušaja nije savladao Vasilja, a to nisu uspjeli ni Mandić i Bruno Jenjić.

U posljednjih deset minuta tako se ušlo bez golova, a do kraja meča promjena nije bilo. Posušje sada ima 14 bodova, a GOŠK 12 bodova, piše Sport1.