GOŠK i Posušje u hercegovačkom derbiju podijelili bodove

U drugoj utakmici 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sastali su se GOŠK i Posušje, a krajnji rezulat bio je 1:1.

Arhiva

Na startu utakmice, tačnije u 7. minuti viđen je već gol, a u vodstvo je došla domaća ekipa, autogol je postigao Pavković nakon centrašuta jednog od igrača GOŠK-a.

Na startu utakmice GOŠK se pokazao kao ozbiljnija ekipa i stvarali su prilike, te imali terensku inicijativu.

Do 22. minute nije bilo previše prilika, da bi Kamenar imao jednu šansu za poravnanje rezultata, ipak nije to iskoristio i lopta je otišla pored gola.

Posušje je preuzelo terensku inicijativu, ali nisu stvarali ozbiljnije prilike pred golom GOŠK-a.

Golman Bobić je u 31. minuti odbranio pokušaj Bobana, a lopta je završila u korneru.

U 41. minuti posljednja prilika za Posušje u prvom poluvremenu Pavković je nije iskoristio, treba napomenuti da je teren jako loš.

Na startu drugog poluvremena GOŠK je imao tri vezana kornera, iz kojih nije značajnije zaprijetio.

U 57. minuti Posušje dolazi do izjednčenja, Karlo Kamenar je strijelac, nakon što je Bobić odbranio šut Bobana lopta se odbila tačno ispred Kamenara koji dolazi do izjedanačenja.

Imao je Kamenar i priliku u 63. minuti, ipak ovog puta mu je lopta otišla preko gola.

U 66. minuti nova odbrana Bobića nakon što mu je zaprijetio Joao Erick iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu Posušje je imalo veći posjed i stvarali su više prlika, ali teren u Gabeli je to sve otežavao.

Sudijska nadoknada od tri minute nije donijela promjene rezultata i susret je završen 1:1, piše SC Sport.