Pobjeda Hrvatske u Kopenhagenu, Austrija iznenadila Francusku

Fudbaleri Austrije remizirali su sa Francuskom na svom stadionu, a meč je završen rezultatom 1:1.

Francuska je jako loše počela ovogodišnje izdanje Lige nacija i poslije dvije odigrane utakmice imaju samo dva osvojena boda.

Sada su u Beču na “Ernst Hapel” stadionu odigrali neriješeno sa Austrijom, a meč je završen rezultatom 1:1.

Sve je počelo loše po francuski tim još u 37. minutu kada je Vejnman na asistenciju Lajmera donio vođstvo Austriji i sa tim rezultatom se i otišlo u svlačionice na poluvremenu.

Strahovali su Francuzi sve do 83. minuta, mirisalo je na katastrofu, a onda je Kilijan Mbape uspio da postigne gol i makar malo popravi utisak svoje reprezentacije na gostovanju u Beču.

Fudbaleri Hrvatske pobijedili su reprezentaciju Danske rezultatom 1:0.

Reprezentacija Hrvatske došla je tako do prve pobjede u ovogodišnjem izdanju UEFA Lige Nacija, budući da je u prva dva kola izgubila od Austrije i odigrala neriješeno sa Francuskom.

Slijedeću utakmicu Hrvatska će igrati 13. juna protiv Francuske.

Hrvati su mnogo više napadali i stvarali dosta šansi. Nakon kornera u 69. minutu Hrvatska je došla do vođstva – Mario Pašalić je bio strijelac.

U Tirani, na “Er Albanija” stadionu, Izrael je pobijedio domaću reprezentaciju rezultatom 2:1.