Udinese i Roma odigrali “neobični” nastavak od 18 minuta, gosti slavili u posljednjim trenucima

Ekipe Udinesea i Rome odigrale su nastavak od 18 minuta prekinutog susreta 32. kola italijanske Serije A, a gosti su u sudijskoj nadoknadi došli do vrlo važne pobjede rezultatom 2:1.

Bio je to nastavak utakmice koja se igrala prije dvije sedmice, ali je prekinuta u 72. minuti zbog užasne scene. Fudbaler Rome Evan Ndicka se srušio na terenu, uslijedile su minute panike i strepnje na “Dacia Areni”, ali se na kraju sve završilo na najbolji mogući način.

Defanzivac Rome je hospitalizovan, a hitrom reakcijom doktora i službenih lica utakmice, njegov život je spašen. Ispostavilo se da nije imao probleme sa srcem, već je izgubio svijest zbog ranije zadobijenog udarca tokom utakmice.

Utakmica je odmah prekinuta i odlučeno je da se neće nastaviti tog dana, a a čelnici Serije A odlučili su da se utakmica nastavi od 72. minute, što je rijetko viđena praksa u evropskom fudbalu.

U nastavku utakmice najbolju šansu je imao Udinese u 82. minuti. Nakon odbijanca i šuta koji je uputio Lorenzo Lucca, Mile Svilar je sjajno reagovao i spasio svoj tim.

I kada se činilo da će ostati 1:1, Bryan Cristante je u 95. minuti donio veliki preokret i pobjedu Romi koja joj mnogo znači u borbi za plasman u UEFA Ligu prvaka, piše Sport Centar.

Domaćina je prethodno u vodstvo doveo Ricardo Pereyra golom u 23. minuti, ali je Romelu Lukaku poravnao na 1:1 neposredno prije prekida u 64. minuti.