WWIN LIGA Savladan je i GOŠK, Borac sve bliži tituli

Banjaluči Borac pobijedio je 3:1 ekipu GOŠK-a i napravio veoma važan korak za titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Šok za goste iz Gabele na Gradskom stadionu već nakon tri minute igre. Filip Račić oborio je protivničkog igrača Borca, a sudija Držen Marić procijenio je situacija u kojoj Račić je posljednji igrač i pokazao mu direktan crveni karton. Negodovali su fudbaleri GOŠK-a, ali promjene odluke nije bilo, prenio je N1.

Nastavili su Gabeljani hrabro igrati u nastavku. Ali Banjalučani su ipak do odlaska na odmor, iskoristili igrača više.

Jurilj je lijepo centrirao, Lukić spustio loptu glavom za Blagajića, a igrač Borca matirao je Filipa Vasilja za 1:0.

Samo osam minuta drugog poluvremena bilo je potrebno Lukiću, da udvostruči prednost tima Vinka Marinovića.

Nisu se predavali fudbaleri GOŠK-a, pa je Gabrijel Čoko tri minute kasnije smanjio na 2:1.

Sve dileme o pobjedniku otklonio je Damir Hrelja, jako lijepim golom sa ivice šesnaesterca preciznim udarcem po zemlji.

Borac je ponovo povećao prednost na pet bodova u odnosu na prvog pratioca Zrinjski, a GOŠK ostaje na 9. mjestu. Tim Admira Adžema nalazi se dvije poziciju iznad zone ispadanja i ima pet bodova više od pretposljednje Tuzla City.