Posušje bolje od GOŠK-a

Posušje je pravi hit ovog proljeća u Wwin ligi Bosne i Hercegovine, gdje je od večeras i zvanično najbolji tim šampionata pošto su momci Denisa Ćorića savladali i GOŠK u gostima sa 1:0.

Posušje je slavilo pogotkom sjajnog napadača Gabrijela Bobana, koji je postigao gol u 53. minuti i bio jedini strijelac na utakmici.

Prije toga je u 33. minuti Musulin imao dobru šansu za GOŠK, ali je promašio, baš kao i Mandić za Posušje na otvranju drugog dijela.

Prečka je spasila GOŠK u 64. minuti kada je sjajno šutirao Brković.

Ako bi se računale samo utakmice ovog proljeća, Posušje bi bilo prvo na tabeli jer je osvojilo 16 od mogućih 18 bodova na šest utakmica.

Tako Ćorićev tim nastavlja borbu za Evropu jer kao šestoplasirano ima samo dva boda manje od četvrte Sloge, koja je na mjestu koje će voditi u Evropu ako osvajač Kupa BiH bude među tri prvoplasirana tima u Wwin ligi.

GOŠK nastavlja borbu za opstanak, a trenutno je deveti sa 24 boda. Imaju Gabeljani bod više od Željezničara koji je u zoni ispadanja.