Inter stigao do pobjede u zadnjim minutama i nastavio put prema naslovu prvaka

U posljednjem susret 31. kola Serije A Inter je u gostima savladao Udinese 2:1.

Inter je od početka dominirao. Stvarao je šanse, bio mnogo bolji rival. Ali Udinese je u 40. minutu dočekao svoj trenutak.

Tačnije, dočekao ga je momak koji je bio na pragu Intera. Reprezentativac Srbije Lazar Samardžić poslao je nezgodnu loptu iskosa sa desne strane. Odbrana, pa ni sam golman, nisu dobro procijenili i ona je završila u golu za 1:0.

Udinese je otišao na odmor uz minimalnu prednost. Ali ju nije dugo održao. Inter je postigao gol već u 48. minutu, ali na intervenciju VAR taj pogodak je poništen.

Ipak, samo sedam minuta kasnije Inter dolazi do zasluženog izjednačenja. Dosuđen je penal za goste, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Hakan Čalhanoglu. Dominirao je Inter od tog trenutka, pravio šanse, ali lopta nikako nije htjela u mrežu Zebri.

A onda, kada se već činilo da će Udinese izvući bod, Fratessi je u petom minutu nadoknade postigao gol za potpuni preokret. I zaslužena tri boda za tim kojeg milimetri dijele od novog Scudetta.