Inter protutnjao Rimom i otišao ljutom rivalu na +7

Nerazzuri grabe ka titulu. Fudbaleri Intera načinili su veliki preokret i kao gosti pobijedili ekipu Rome u derbiju 24. kola italijanske Serije A.

Arhiva

Kišovito vreme i kiša golova u Rimu. Inter je poveo, Roma preokrenula, da bi gosti iz Milana napravili još jedan preokret i na kraju zasluženo osvojili sva tri boda, prenio je Sk.hr.

Utakmica na Olimpicu završena je rezultatom 2:4 (2:1).

Na početku meča u ulozi golgetera istakli su se defanzivci. Gosti iz Milana poveli golom 36-godišnjeg veteran Francesca Acherbija. Pogodak je provjeravao i VAR, ali je konstatovano da je sve bilo regularno.

Bilo je to u 17. minutu. Međutim, samo desetak minuta kasnije izjednačio je još jedan odbrambeni igrač, Gianluca Mancini. Centrirao je Lorenzo Pellegrini, a 1.90 visoki italijanski reprezentativac izdigao se i udarcem glavom „zakucao“ loptu iza leđa Švajcarca Yanna Sommera – 1:1.

Do kraja poluvremena potpun preokret u režiji Stephana El Shaarawyja. Ponovo je asistent bio sjajni Pellegrini.

Drugo poluvrijeme – druga priča. Tim Simonea Inzaghija zaigrao je mnogo bolje posle pauze, a u prvi plan iskočio je Marcus Thuram. Francuski napadač je za sedam minuta postigao dva gola – prvi na dodavanje Matea Darmiana, dok je drugi pripisan kao autogol Špancu Angelinhu, novajliji iz Galatasarayja za – 2:3.

Pokušavala je rimska Vučica da stigne bar do izjednačenja, Romelu Lukaku je propustio dobru priliku 20-tak minuta prije kraja, bilo je još pokušaja na obje strane, da bi u 90+4 minutu konačan rezultat postavio fantastični Alessandro Bastoni.