Gradski rival udaljio Liverpool od titule, United nakon preokreta bolji od Sheffielda

Fudbaleri Evertona napravili su ogroman korak ka opstanku u Premiershipu pobjedom nad Liverpoolom u gradskom derbiju rezultatom 2:0.

Everton je iskoristio krizu u igri gradskog rivala kako bi osvojio ključne bodove, i sada može mirnije ući u završnicu prvenstva.

Prvi pogodak za momke koje sa klupe predvodi Sean Dyche došao je u 27. minuti a strijelac je bio Braithwaite.

U drugom poluvremenu Everton je riješio faktički pitanje pobjednika golom Calverta – Lewina u 58. minuti nakon asistencije McNeila.

Everton sada ima 33 osvojena boda, dok je Liverpool ostao drugi i ima 74 osvojena boda, tri manje od lidera Arsenala.

United preokrenuo protiv Sheffielda

Fenjeraš na tabeli Premier lige, Sheffield uspio je “otkinuti” bod Manchester Unitedu odigravši rezultatom 2:2.

Bogle je doveo “oštrice” u vodstvo golom Boglea u 35. minuti, ali je slavlje navijača Sheffielda trajalo samo sedam minuta, jer je na 1:1 poravnao Harry Maguire.

U drugom poluvremenu ponovo su poveli gosti. U 50. minuti Osborn je bio asistent, a Brereton Diaz strijelac za 1:2.

Samo 11 minuta kasnije sa bijele tečke je poravnao Bruno Fernandes za konačnih 2:2. Isti igrač je kompletirao preokret svojim drugim golom u 81. minuti meča.

Potvrdu nove pobjede donio je Rasmus Hojlund samo četiri minute kasnije za konačnih 4:2

U ostalim mečevima Bournemouth je došao do minimalne pobjede kod Wolvesa rezultatom 0:1, a Crystal Palace je rezultatom 2:0 na svom stadionu savladao Newcastle.