Liverpool se novim trijumfom vratio na vrh Premier lige

Nogometaši Liverpoola vratili su se na vrh tabele engleskog prvenstva 3:1 (1:1) domaćom pobjedom protiv "davljenika" Burnleyja.

Liverpool je poveo golom Dioga Jote (31) koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja iz kornera, a Burnley je poravnao na samom kraju prvog poluvremena na identičan način preko O’Shea (45), prenosi Sk.hr.

U nastavku je Liverpool stigao do pobjede uz dva potpuno neregularna pogotka, prvo je Luis Diaz (52) zatresao mrežu gostiju na dodavanje Eliotta. Ta je situacija pregledana putem VAR-a,a suci su zaključili kako je akcija bila – regularna. Na 3:1 povisio je Nunez (79) nakon još jednog dodavanja Eliotta, no prethodno je Diogo Jota prilikom pokušaja udarca pogodio sam sebe u ruku, ali VAR suci ponovno nisu vidjeli ništa sporno.

Liverpool sada ima 54 boda, dva više uz utakmicu više od drugog Manchester Cityja koji je ranije u subotu na svom terenu svladao Everton 2:0 (0:0) s dva gola Erlinga Haalanda,(71, 85).

City je do novih bodova stigao unatoč bezidejnoj igri, prvi udarac u okvir gola uputio je u 71. minuti i to je odmah bio i pogodak kada se Haaland najbolje snašao u gužvi nakon udarca iz kuta. Norvežanin je konačni rezultat postavio iz protunapada.