Liverpool nije uspio: Arsenal ostaje lider engleske Premier lige

Derbi 18. kola engleske Premier lige na Anfieldu su igrali Liverpool i Arsenal, a krajnji rezultat glasio je 1:1. Gosti sigurno mogu biti zadovoljniji ovom podjelom bodova.

Anfield je šokiran već u 4. minuti. Izveden je jedan slobodan udarac, u gužvi se najbolje snalazi Gabriel i pogađa za 0:1.

VAR je provjeravao da li je bilo ofsajda, potvrdio je da nije i počelo je veliko slavlje gostujućih igrača i navijača.

Već 10 minuta kasnije Liverpool je imao sjajnu šansu. Mohamed Salah je imao čistu situaciju, ali je promašio cijeli gol.

Egipćanin se iskupio u 29. minuti. Lijepo je primio loptu i pogodio desne rašlje gola gostiju za 1:1.

U 35. minuti je Klopp morao reagovati i uvesti Gomeza umjesto povrijeđenog Tsimikasa, a za Arsenal je problem nastao u 45. minuti kada je Havertz dobio žuti karton zbog kojeg će propustiti naredno kolo.

Najbolju šansu u drugom dijelu imao je Liverpool. Trent Alexander-Arnold je u 73. minuti pogodio prečku, da bi 10-ak minuta kasnije na drugoj strani Havertz tražio penal, no nije ga dobio.

Zadovoljniji ovim remijem može biti Arsenal jer ostaje s 40 bodova na vrhu. Po bod manje imaju Aston Villa i Liverpool, dok je 4. Tottenham s 36 osvojenih bodova.