Zrinjski neprepoznatljiv protiv Legije, bodovi ostali u Varšavi

U 4. kolu Konferencijske lige Legia je u Varšavi dočekala Zrinjski, a meč je završen pobjedom domaćeg tima od 2:0.

U 13. minuti Poljaci stižu u vodstvo. Josue je sjajno ubacio iz kornera, a na drugoj stativi nakon odbijanca defanzivac Legije silovitim šutem trese mrežu za 1:0. Gol je presjekao bh. predstavnika i domaći su zagospodarili terenom, prenio je N1.

U 30. minuti Legia povećava prednost. Ćorluka je oborio jednog od fudbalera domaćeg tima u kaznenom prostoru, a Josue je siguran izvođač penala za vodstvo od 2:0.

Najbolju šansu Mostarci su imali u 45. minuti. Ivančić je ubacio prema Ćužeu, loptu odbija golman Hladun i ona pada na nogu Čanađije. Fudbaler Zrinjskog je šutirao, ali dosta neprecizno.

U nastavku su i jedni i drugi imali po nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Ukoliko Zrinjski želi izboriti plasman u narednu rundu, Plemići više ne ovise o sebi nego i o drugim rezultatima pa tako ako večeras Villa pobijedi Alkmaar onda su bh. predstavniku ostale samo teoretske šanse za plasman u nokaut fazu.

Zrinjski u narednom kolu gostuje AZ Alkmaaru dok će Legija na gostovanje Aston Villi.

ZRINJSKIMarić, Memija, Rodić, Jakovljević, Ćorluka, Ivančić (Kiš), Senić, Čanađija (Bradarić), Ćuže (Hrvanović), Bilbija (Zlomislić) i Malekinušić (Mišić).

LEGIA: Hladun, Pankov, Augustyniak, Kapuadi, Wszolek, Elitim, Celhaka (Slisz), Kun (Gil Dias), Josue (Gual), Pekhart (Kramer) i Muci (Rosolek).