Nevjerovatan preokret Zrinjskog protiv Alkmara za historijski trijumf

Fudbaleri Zrinjskog ugostili su večeras Alkmar u 1. kolu grupe E Konferencijske lige i ostvarili historijsku pobjedu.

Gubio je bh prvak 0:3 nakon prvih 45. minuta, da bi u nastavku pogodio četiri puta mrežu Alkmara i slavio s 4:3!

Nevjerovatan je bio pad gostujućeg sastava koji je na terenu pokazao da je snažniji rival od bh. prvaka, ali su Holanđani prosto nestali s terena u drugom dijelu meča.

Spomenimo i to da je u istoj grupi Legia iznenadila Aston Villu i slavila s 3:2.

Tok meča i strijelce s večerašnje utakmice možete vidjeti u našem tekstualnom prenosu meča.

TOK UTAKMICE

Kraj.

Mostarski Zrinjski večeras od 18.45 sati igra protiv AZ Alkmara u 1. kolu grupne faze Konferencijske lige.

Jasno je da je ovo biti historijski meč za bh. tim jer je ujedno i prvi koji neki bh. predstavnik igra u grupnoj fazi nekog euro takmičenja.

90. – Sami je finiš utakmice. Zrinjski je pred pobjedom.

81. – GOOOL! Zrinjski vodi 4:3! Novi gol Kožulja!

80. – Ponovo Alkmar počinje preuzimati igru na terenu.

70. – GOOOL! Veliki povratak bh. prvaka! Hrvanović pogađa za 3:3!

68. – GOOOL! Ćorluka postiže prelijep gol za 2:3 i vraća bh. tim u igru!

57. – Ponovo mirniji period igre.

48. – GOOOL! Sada je 1:3. Gol Kožulja koji sjajno pogađa iz slobodnjaka! Uspjeli su Mostarci postići prvi gol u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja u historiji bh. klupskog fudbala!

46. – Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru. Ostalo je da gledamo vjerovanto revijalnih 45 minuta.

Kraj prvih 45 minuta.

45. – GOOOOL! Za kraj prvog poluvremena gosti postižu još jedan gol! Sada je već ogromnih 0:3! Pogađa De Wit.

Detalj iz prvog meča ova dva tima

42. – Finiš je prvog poluvremena. Ponovo nakon gola Alkmara jedna dosadna utakmica, i jedni i drugi čekaju pauzu.

32. – GOOOOOOL!!!! Vode gosti 0:2 sada! Mijnans je pogodio! Jedan dobar šut je golman Marić odbranio ali je odbrana Zrinjskog bila uspavana pa je Mijnans naletio i loptu zakucao u mrežu!

28. – Gosti igraju lini se taman koliko im treba, Zrinjski ne može ništa, jedna jako dosadna utakmica u Mostaru.

20. – Konačno jedan pokušaj Zrinjskog da ugrozi gol Holanđana, ali bez opasnosti po mrežu AZ-a. U međuvremenu su gosti imali opasnu šansu, ali ostalo je 0:1.

17. – Gosti kontrolišu igru, Zrinjski zasad potpuno bezopasan.

10. – GOOOLL!!!! Vode gosti! Van Brederode je lagano pogodio!

6. – Otvoreno su krenuli gosti, imaju želju da što prije postignu pogodak i tako opravdaju ulogu velikog favorita.

1. – Utakmica u Mostaru je počela.

U svojoj preteškoj grupi E Mostarci su potpuni autsajderi. Nakon duela s Alkmarom morat će se još izboriti sa engleskim premijerligašem Aston Villom i enugodnom poljskom Legijom, sve samim timovima koji važe za dosta efikasne, pogotovo na svom terenu.

Prva prepreka je popularni AZ koji je u Konferencijskog ligi jedan od najubjedljivih timova posljednjih sezona.

Plemiće čeka preteško gostovanje

Poznat je i sastav Zrinjskog za ovaj meč.

S druge strane, za AZ igraju:

Ryan, Sugawara, Alexandre Penetra, Bazoer, Clasie, Pavlidis, D. de Wit, Mijnans, Møller Wolfe, van Brederode i Lahdo.

Interesantan podatak, prema transfermarktu Vangelis Pavlidis, kaže da je čovjek koji predvodi napad Nizozemaca skuplji od kompletne ekipe Zrinjskog.

Njegova vrijednost procjenjuje se na 14 miliona eura, dok kompletna ekipa Zrinjskog vrijedi 10,3 miliona eura.

Velika podrška se očekuje na stadionu Pod Bijelim brijegom ako je suditi po slikama koje stižu sa mostarskih ulica.