KONFERENCIJSKA LIGA Ništa od nove senzacije bh. prvaka, Legia slavila u Mostaru

Fudbaleri Zrinjskog nisu uspjeli kreirati novu veliku pobjedu u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Gol Bilbije za vodstvo Mostaraca

U 3. kolu u grupi E večeras su poraženi od Legije s 1:2 i tako ostali bez velikih šansi da naprave senzaciju i eventualno izbore plasman u drugi krug ovog takmičenja.

Poveli su domaći preko Bilbije u 30. minuti, ali je samo dvije minute kasnije poravnao nesretnim autogolom Jakovljevića.

U nastavku gosti dolaze i do drugog pogotka preko Kramara u 62. minuti i to nakon reakcije VAR-a. Ubrzo nakon toga poništen je gol Malekinušića zbog ofsajda.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Legia je odnijela sva tri boda iz Mostara.

TOK UTAKMICE

Kraj. Pobjeda Legije rezultatom 1:2 u Mostaru!

90+5. Velika šansa za Zrinjski, ali lopta Radića odlazi preko gola!

89. – Sami finiš je meča, igrat će se sudijska nadoknada.

84. – Bilbija prigovara i dobit će žuti karton.

80. – Bradarić će na teren kod Zrinjskog. Izlazi iz igre Čanadžija.

78. – I pored vodstva gosti imaju dominaciju na terenu, blagu ali dovoljnu da čuvaju stečenu prednost.

72. – Nova prilika za Zrinjski, ali ofsajd ponovo.

69. – Ofsajd je, ništa od pogotka!

69. – U šta se fudbal pretvorio, ponovo VAR i novi prekid!

68. – GOOOOL!!! Pogodak Malekinušića za novo poravnanje! Iskoristio je veliku grešku i poklon gostujuće odbrane i pogodio za 2:2.

64. – Ipak, gol! VAR je sad presudio, gosti imaju vodstvo u Mostaru.

62. – Poništen lijep gol glavom Kramera zbog ofsajda sada! Gledat će se VAR.

59. – Hrvanović izlazi, Mišić će na teren.  Ćuže također izlazi, a ulazi Malekinušić.

51. – Pogodili su Mostarci, ali je ofsajd sviran!

46. – Nastavljena je utakmica u Mostaru.

45+2. – Kraj prvih 45 minuta.

45. – Velika šansa sada za Legiju! Šta je promašio Kramer!?

44. – Na pauzu će se otići s remijem kako stvari stoje. Još dvije minute sudijskog vremena.

38. – Smirila se igra nakon brza dva pogotka.

32. – GOOL! Sada Legia poravnava autogolom Jakovljevića. Nije dugo trajalo vodstvo domaćih.

Sa jedne od utakmica

30. – GOOOOL!! Bilbija pogađa za 1:0!! Sjajna asistencija Ćorluke!

26. – Sada je jasno da Zrinjski ima problema večeras, pogotovo u završnici. Poljaci na drugoj strani izuzetno opasni iz prekida.

20. – Zaprijetila je Legia, čini se kako su Poljaci odlučili da hrabrije krenu prema golu Zrinjskog. Ribeiro je sada zaprijetio nakon kornera glavom, ali otklanja opasnost domaći tim.

15. – Imao je i Zrinjski svoje poluprilike, ali odbrane oba tima večeras dobro su postavljene.

10. – Opasna Legija u ovim trenucima, otvorena igra na obje strane.

5. – Igra se uglavnom na sredini terena u prvim minutama.

1. – Počela je utakmica u Mostaru.

Očekuje se pun stadion Pod Bijelim brijegom ako je suditi po slikama koje stižu iz Mostara večeras.

Glavni sudija dolazi iz Rumunije, Andrei Chivulete, a njemu će pomagati sunarodnjaci Ferencz Tunyogy i Andrei Gabriel Constantinescu. Četvrti sudac je Florin Andrei, također iz Rumunije.

U VAR sobi sjedit će Italijan Marco Di Bello, a njemu će pomagati Daniele Paterna

Poznati su i sastavi oba tima, a treneri Rendulić i Runjaić odabrali su sljedećih 11 igrača od prve minute: