VELIKI REZULTAT ZA KRAJ EVROPSKE AVANTURE Zrinjski u Mostaru remizirao sa Aston Villom (VIDEO)

Zrinjski je kao domaćin odigao posljednju utakmicu u okviru UEFA Konferencijske lige, u Mostar je stigla ekipa Aston Ville koja je imala epitet favorita.

Ali izuzetno hrabra i borbena igra isplatila Zrinjskom i konačan rezultat bio je 1:1.

Domaćin je u ovaj meč ušao u sastavu: Marić, Ćorluka, Radić, Jakovljević, Memija, Zlomislić, Čanađija, Ivančić, Malekinušić, Ćuže, Bilbija, a gosti iz Birminghama su počeli u sastavom: Marschall, Cash, Konsa, Torres, Luiz, Dendoncker, Moreno Zaniolo, Duran, Ramsey, Moreno.

Nakon “nule” i loše utakmice u prvom dijelu u nastavku su viđena dva gola.

Mreže su mirovale sve do 61. minute kada je nakon centaršuta McGinna lopta stigla do Zaniola koji je primio u kaznenom prostoru domaćina i postigao gol za vodstvo gostiju.

Imao je i Zrinjski prilik u 75. minuti kada je Ćorluka šutirao pored gola, a šest minuta kasnije možda i najbolja šansa za domaćine, ali Hrvanović nije uspio iskoristiti grešku gostujuće odbrane i donijeti radost domaćim navijačima koji neprestano pružaju sjajnu podršku.

Majstorija Malekinušića viđena je u 87. minuti za ogromnu radost navijača Zrinjskog i za poravnanje rezultata, prenio je SC Sport.

Pogodak možete vidjeti OVDJE.

U drugom susretu grupe E snage su odmjerili Legia i AZ Alkmaar, pobjedu je ostvarila domaća ekipa rezultatom 2:0 i završila kao drugoplasirana u grupi.