SUSRET 6. KOLA PLBiH: Zrinjski protiv Širokog riješio sve u prvom dijelu

U zaostalom meču 6. kola Premijer lige BiH Zrinjski je dočekao Široki Brijeg, a meč je završen pobjedom domaće ekipe rezultatom

Mostarski tim je furiozno započeo utakmicu. U 10. minuti aktuelni prvak BiH dolazi u vodstvo. Ćuže je centrirao sa desne strane, a Ćorluka u maniru rasnog strijelca pogodio mrežu za 1:0. Samo što se krenulo sa centra domaći postižu i drugi pogodak, prenio je N1.

Ivančić je centrirao, a Bilbija bio najviši u skoku za 2:0. No, Široki je veoma brzo uzvratio. Ramić je izgubio loptu u opasnoj zoni, Ćavar koristi njegovu grešku i preciznim udarcem sa 16 metara smanjuje vodstvo.

Zrinjski u 44. minuti povećava vodstvo na 3:1. Ćuže je prevario nekoliko fudbalera Širokog, ušao u kazneni prostor i šutirao, lopta se od golmana gostiju odbija do Bilbije koji nije imao težak zadatak.

Zrinjski je ovim trijumfom stigao do drugo mjesta i 29 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Borca. Široki je ostao na 6. poziciji sa 20 bodova.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Zlomslić (Stanić), Radić, Malekinušić (Ćanađija), Ramić (Mišić), Ivančić (Jukić), Ćuže (Sablić), Memija, Senić i Bilbija

ŠIROKI BRIJEG: Tomić T.A., Pranjić (Buljan), Šaravanja, Capan (Matić M.), Chinedu (Plazonja), Šuto, Matić F.(Dadić), Mamić (Gašpar), Ćavar, Kuprešak i Tomić T.