Borčevo dijete pogodilo za tri boda i ostanak na vrhu tabele

Nakon dva remija fudbaleri Borca vratili su se starim navikama - pobjedama.

Borac - Široki

Banjalučani su na svom terenu u meču 12. kola Premijer lige BiH pobjedili Široki Brijeg sa 1:0, te ostvarili drugi trijumf protiv ovog tima u sezoni jer su na Pecari slavili sa 2:0.

U prvom poluvremenu smo vidjeli utakmicu bez mnogo pravih prilika. Sve je počelo stativom koju je u 3. minutu pogodio Jakov Blagaić. Od tog trenutka gosti su preuzeli kontrolu nad loptom, ali bez pravih prilika. Kako se bližio kraj prvog poluvremena Borac je bio sve konkretniji.

Nije bilo pravih prilika sve do 40. minuta kada se i zatresla mreža gostiju. Sjajan pogodak postigao je David Čavić. Malo je falilo da Banjalučani povećaju prednost prije odlaska na odmor. Za priliku se izborio kapiten Jovo Lukić, ali je njegov udarac završio pored gola.

U nastavku meča smo vidjeli agresivniju igru domaćina koji je tražio drugi gol za potvrdu pobjede, ali nije uspio da ga pronađe. Ipak, najbitnije je za Banjalučane da Milan Mijatović nije vadio loptu iz mreže, pa su na taj način upisali nova tri boda i sa 29 na kontu čekaju gostovanje Sarajevu.

Banjalučani su naravno ostali i lideri na tabeli, a na ruku im ide i poraz Sarajlija u Doboju. (srpskainfo)