Prvi poraz Širokog Brijega, Borac na vrhu

U zaostaloj utakmici Premijer lige BiH Borac je na Pecari pobijedio Široki Brijeg rezultatom 2:0.

Očekivala se tvrda i neizvjesna utakmica, međutim gosti su već na samom početku poveli 2:0 i praktično riješili utakmicu.

U 5. minuti Jovo Lukić je glavom nakon prekida pogodio za 1:0, a tri minute kasnije Damir Hrelja je udvostručio prednost Banjalučana.

Domaći su bili uglavnom bez ideje i za 90 minuta igre stvorili su tek jednu izglednu priliku. U 58. minuti David Čavić je na gol-crti zaustavio loptu i spriječio siguran pogodak.

Na kraju je Borac došao do pete uzastopne pobjede, dok je Široki Brijeg doživio prvi poraz u ovoj sezoni.

Ranije danas u drugom zaostalom susretu Zrinjski je u gostima bio bolji od Tuzla Cityja 4:2.

Na ljestvici Premijer lige BiH Borac je prvi sa 18 bodova, slijede Široki Brijeg (16), Velež (14), Sarajevo (13), Zrinjski (12), Posušje (12).

Na začelju su Tuzla City sa 6 bodova i Zvijezda sa samo 3 boda.