Plavi u posljednjem minutu slavili na svom stadionu protiv Širokog Brijega 2:1

U posljednjoj utakmici 9. kola Premijer lige BiH Željezničar je na Grbavici dočekao Široki Brijeg, a meč je završen pobjedom domaćih od 2:1.

Prvi su zaprijetili domaći u 8. minuti. Allyson je centrirao sa lijevog boka na drugu stativu, tamo je centaršut dočekao Galić koji ne pronalazi u petercu nikoga od svojih saigrača. U nastavku akcije Jašarević je šutirao glavom, Tomić brani, ali je igrač domaćeg tima bio u ofsajdu.

Prvu priliku gosti su imali u 18. minuti. Ćavar je silovito šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali Muftić sjajno odbranio. Nešto kasnije velika prilika za Široki. Ćavar je silovito šutirao iz slobodnog udarca, Muftić brani, na odbijenu loptu stiže Musa koji šutira sa samo nekoliko metara, ali golman Plavih siguran.

U finišu prvog dijela Željo stiže u vodstvo. Capan je pogriješio, lopta je stigla do Amoaha koji fenomenalno asistira za Štilića. Ofanzivac Želje bez većih problema pogađa mrežu za 1:0.

Mogao je Željo do drugog gola u 44. minuti. Jašarević odlično centrira, Cocalić glavom pogađa prečku, a u nastavku akcije Amoah ne uspijeva pogoditi praznu mrežu.

U 55. minuti gosti dolaze do poravnanja. Chinedu je odlično proigrao Kpana koji vara jednog fudbalera Želje i sa 10-ak metara trese mrežu domaćih za 1:1. Odmah nakon toga Štilić pokušava, uputio je precizan udarac, a golman Širokog krajnjim naporom spašava gol.

U 66. minuti šut Capana. Vezni igrač Širokog je pokušao iznenaditi Muftića, ali golman Željezničara je siguran. U 75. minuti velika prilika za Želju. Brz kontranapad domaćih, Amoah je uposlio Drlju koji vara protivnika, ulazi u šesnaesterac i šutira, ali lopta pogađa prečku.

Do kraja su pokušali gosti preko Capana, a na drugoj strani najbolju priliku imao je Krpić čiji je gol poništen zbog ofsajda.

Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Krpić za tri boda Željezničara nakon odlično izvedenog slobodnog udarca.

U narednom kolu Željo gostuje na Koševu kod vječitog rivala ekipe Sarajeva dok će Široki dočekati Igman, javlja N1.