Široki Brijeg savladao GOŠK i preuzeo tron

Fudbaleri Širokog Brijega večeras su u okviru 5. kola Premijer lige BiH upisali treći trijumf te tako ponovo zasjeli na vrh tabele.

Široki Brijeg je krenuo ofanzivno na otvaranju meča, u 6. minuti Mamić je šutirao sa šesnaest metara, no Bobić je odbranio.

Široki je nastavio sa napadima, a prvi pogodak viđen je u 29. minuti susreta. Chinedu je šutirao, Bobić odbranio, ali na odbijanac natrčava Luka Mamić i pogađa za 1:0.

U 37. minuti sjajno je šutirao Pranjić, ali Bobić još jednom je sjajno odbranio. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0 za tim sa Pecare.

GOŠK ulazi malo bolje u drugo poluvrijeme, u 51. minuti Nihad Šero je odlično centrirao, Mušulin glavom šutirao, ali ispriječio se golman domaćih Tomić. U 54. minuti novi hladan tuš za goste. Sviran je penal, a siguran realizator sa bijele tačke bio je Marijan Ćavar.

U nastavku je uslijedio nešto mirniji period igre. Najbolju šansu za goste imao je Marko Mušulin koji u 74. minuti pogađa stativu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je Široki Brijeg nakon nekompletiranog 5. kola lider prvenstva Bosne i Hercegovine, javlja N1.