Tuzla City nakon Želje savladala i Široki

U zaostaloj utakmici 14. kola Premijer lige BiH Tuzla City je na Tušnju dočekala Široki, a meč je završen pobjedom domaće ekipe od 2:0

Tuzla City i Široki Brijeg

Prvu veliku šansu na meču imao je gostujući tim. Kpan je prošao po lijevoj strani, prevario jednog fudbalera i šutirao sa ivice kaznenog prostora pored gola Tuzle. Zatim, sjajna šansa za City. Kobiljar je dodao do Pantelića koji šutira iskosa, a lopta odlazi malo pored stative gola Tomića.

Mogli su domaći doći do vodstva u 32. minuti. Kombinirali su Pantelić i Mehanović, ovaj drugi izašao sam pred golmana, ali katastrofalno šutira.

Do kraja prvog dijela pokušao je Mamić udarcem sa distance, no Lolić je bio siguran.

U nastavku Tuzla dolazi u vodstvo. Igrao se 50. minut kada je Delimeđac centrirao iz slobodnog udarca, lopta pogađa fudbalera Širokog Danijela Lukića i odlazi u gol. Konačan rezultat postavio je Irfan Hadžić u finišu susreta.

Ovom pobjedom Tuzla je stigla do 10. mjesta sa 16 bodova dok je Široki ostao šesti sa 22 osvojena boda. (N1)