Zrinjski savladao Široki Brijeg i vratio se na drugo mjesto tabele

Zrinjski je u utakmicu ušao kao favorit, a tu ulogu preuzeo je od samog starta meča.

Nogometaši Zrinjskog savladali su Široki Brijeg rezultatom 0:2 i tako se vratili na drugo mjesto tabele Premijer lige BiH.

Zrinjski je u utakmicu ušao kao favorit, a tu ulogu preuzeo je od samog starta meča, ali im je trebalo nešto više od pola sata na načnu mrežu domaćih.

Igrala se 33. minuta kada je Nemanja Bilbija uputio centaršut sa lijeve strane šesnaesterca, lopta je ispala golmanu Tomiću, Ivančiću nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Pri rezultatu 0:1, se otišlo na odmor, a Zrinjski je nastavio napadati i u drugom dijelu meča.

Trud im se isplatio u 57. minuti kada je Nemanja Bilbija najbolje reagovao u šesnaestercu nakon centaršuta, zaobišao Tomića i pogodio za dvostruku prednost aktuelnih prvaka džave.

Zrinjski se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto tabele Premijer lige BiH sa 35 bodova, dva više od Sarajeva. Široki Brijeg je na šestoj poziciji i ima 22 osvojena boda.