Posušje i Zrinjski remizirali na Mokrom Docu

U okviru 12. kola Premijer lige BiH na Mokrom Docu snage su odmjerili Posušje i Zrinjski, a na kraju susreta rezultat je glasio 2:2.

Na samom startu uslijedio je hladan tuš za domaće navijače. Igrala se tek 2. minuta kad je Ćuže ubacio s desne strane, a Bilbija neobjašnjivo ostao sam na tri metra od gola domaćih i pogodio za vodstvo Zrinjskog, prenosi SC SPort.

Do poravnanja Posušje stiže u 24. minuti. Promašaje Jukića kaznio je Marić, koji glavom pogađa nakon ubačaja Kamenara iz slobodnjaka.

Zrinjski prednost vraća u 33. minuti. Bilbija se velemajstorski zagradio ispred diva u odbrani Posušja – Branka Vrgoča, te ostavio loptu Ivančiću, koji je posprema u mrežu za 1:2.

U 43. minuti nastao je haos na terenu. Mladi Tarik Ramić napravio je novu glupost u svojoj karijeri. Ošamario je jednog igrača Posušja i zaradio crveni karton, a nakoon toga su se sukobili i neki drugi igrači.

Odmah je Posušje uspjelo da iskoristi brojčanu nadmoć, te je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela stiglo do poravnanja preko Dominika Begića, koji pogađa za 2:2.

Prvi u nastavku su pokušali domaći kada je Erick šutirao sa dvasetak metara međutim pored gola, nekoliko minuta poslije Ćuže se odlobodio svog čuvara i šutirao, a Kolić odbranio.

U nastavku su domaći prokušavali preko Kamenara, Begića, Marića i Mandić, ali niti jedan od tih šuteva nije bio opasan po gola Zrinjskog.

Igrao se 88. minut kada je Lučić ubacio, a Mandić loše šutirao. Minut poslije Jandrek je sjajno šutirao, ali golman gostiju je još bolje odbranio.

POSUŠJE: Kolić, Maglica, Vrgoč, Marić, Bešlić, Babić, Erick, Kamenar, D. Begić, Mandić i Boban.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Radić, Memija, Ramić, Ivančić, Ćuže, Kiš, Jukić i Bilbija.