Prvo poluvrijeme: Borac vodi protiv Veleža na stadionu Rođeni

Igra se ,na stadionu Rođeni, utakmica 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Borca na stadionu Rođeni.

Nakon prvih 45 minuta aktuelni lider prvenstva vodi rezultatom 1:0.

Igra se ,na stadionu Rođeni, utakmica 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Borca.

Igrao se 3. minut kada je Vuković sjajno izveo slobodan udarac i matirao Hadžikića. Mladi igrač tima iz Banja Luke je sjano šutirao i čuvar mreže domaćih je bio nemoćan.

U 10. minuti Haskić je sjajno istrčao kontranapad, ali je izblokiran u trenucima kada je šutorao prema golu Miloševića. Seadam minuta poslije ,nakon kornera Borca, lopta je završila na prečki Veleža. Ostalo je 0:1.

Jakov Blagajić je u 25. minuti oprobao svoj udarac, ali je lopta otišla visoko preko gola. Prethodno je Lukić odradio veći dio posla. Navijači i igrači Veleža su bili bijesni na glavnog sudiju Njegomirovića kada nije svirao jedan očigledan faul nad stoperom Veleža i Borac je imao dobru šansu koju nije realizovao.

U 37. minuti sjajna kontra gostiju, ali je Jovu Lukića u dva navrata zaustavio golman Hadžikić. Tri minute poslije nova šansa za Borac. Ovoga puta čuvara mreže domaćih testirao je Vukovića. Oprezan je bio golman Veleža.

Rezultat se do kraja prvog dijela nije mijenjao.