Minimalana pobjeda Zrinjskog u prvom meču finala Kupa protiv Borca

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Borac 1:0 u prvom meču polufinala Kupa Bosne i Hercegovine. Utakmicu su obilježili skandalozni zvižduci domaćih navijača tokom intoniranje himne Bosne i Hercegovine pred početak meča.

Utakmicu je obilježio i skandal, gdje su navijači Zrinjskog izviždali himnu BiH pred početak susreta.

Poveo je Zrinjski u 30. minuti. Ćuže je lijepo primio loptu od Malekinušića i pogodio za 1:0, što će se na kraju ispostaviti konačnim rezultatom.

KRAJ UTAKMICE

90. – Četiri minute nadoknade.

85. – Sve je manje vremena za ekipu Borca, no kako su gosti izgledali u prvom dijelu, mogu biti zadovoljni sa ovih 1:0.

80. – Ostalo je još deset minuta do isteka regularnog dijela utakmice.

72. – Izmjena u Borcu. Ivančić u igri umjesto Bilbije.

68. – Trenutno se igra odvija na sredini terena, a ekipa Boraca je nešto aktivnija.

61. – Kod Borca u igri je i iskusni Vranješ.

53. – Prvi žuti karton na utakmici. Šunjić je napravio oštar start, nakon kojeg je sankcionisan.

50. – Pokušaj Borca preko Lukića, šutirao je iskosa, ali lopta je otišla pored gola.

46. – Kakva prilika za Zrinjski. Ćuže se poigrao sa odbranom Borca, šutirao sa sedam metara, no golman Borca dobro brani.

46. –  Počelo je drugo poluvrijeme. Kod Borca dvije izmjene, Pejović i Hrelja su zamijenili Nišića i Kulašina.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. – Prvi pokušaj Borca preko Mišića.

36. – Fudbaleri Borca za sada još ništa nisu pokazali.

30. – GOOOOOOOL. Vodi Zrinjski, strijelac je Ćuže.

15. – Malekinušić je pao u kaznenom prostoru Borca, ali glavni sudija se nije oglasio.

11. – Zrinjski je trenutno taj koji diktira igru.

6. – Mulahusejnović je uputio šut sa 16 metara, lopta ide preko gola.

1. – Počela je utakmica.

Treneri Željko Petrović i Vinko Marinović su odabrali početne postave za ovaj važan susret.

HŠK ZRINJSKI: Karačić, Memija, Šunjić, Barišić, Tičinović, Ilinković, Bradarić, Mulahusejnović, Malekinušić, Ćuže, Bilbija.

FK BORAC: Milošević, Jurilj, Ćelić, Šušić, Jokić, Grahovac, Nišić, Kulašin, Terzić, Vuković, Lukić.

Glavni sudija meča biće Sabrija Topalović iz Zenice. Asistenti su Emir Zahiragić iz Sarajeva i Moamer Čaušević iz Sarajeva.

Delegat meča je Franjo Grganović iz Novog Travnika, a posmatrač Asmir Budimlić iz Bihaća. Četvrti sudija je Admir Musić iz Sarajeva, dok je komesar za bezbjednost Marijofil Ćužić iz Širokog Brijega.